fbpx

Ako získať čo najviac obsahu?Začnite recyklovať.

Často rozmýšľate ako vytvoriť množstvo obsahu za menej peňazí? Prečítajte si náš článok a pozrite si naše tipy ako vyťažiť čo najviac obsahu pre vaše sociálne siete a web stránky.

Každý z nás a stretol frázami ako Content is king, obsah predáva alebo …….

Rovnako každý z nás uvažuje denno denne nad tým aký nový obsah vyprodukovať a zaujať svoje cieľové publikum.

Nezabúdajte že nejde len o množstvo obsahu, ale aj o jeho kvalitu a cielenie. Zabudnite na frázy ako 1 príspevok na Facebooku denne alebo čím viac príspevkov tým lepšie.

Dôležité je komunikovať ak máte čo komunikovať. Komunikujte konzistentne, pravidelne a cielene.

V nasledujúcom texte vám dáme niekoľko tipov ako na recykláciu obsahu.

Recyklujte video spoty

Dali ste si natočiť premakané video s krásnym obrazom a premyslenou dramaturgiou? Určite vás bude stáť nezanedbateľnú čiastku ako aj veľa času na prípravu, tak prečo ho využiť iba raz?

Okrem samotného spotu/videa môžete získať oveľa viac.

Zostrihajte si zaujímavý teaser, ktorý vypustíte pred zverejnením svojho videa a vzbuďte záujem svojho publika. 

Ak máte video vo vysokej kvalite, spravte si z neho niekoľko úchvatných “screenshotov”, ktoré môžete taktiež okrem teasovania videí použiť aj na budúce príspevky na sociálnych sieťach či ilustračné fotky na svojom webe.

Doplniť ešte making of videa, zakulisie, foto zo zakulisia, z expedicie, atd…

 

Blog – Vlog – blog

Máte na svojom webe blog do ktorého pravidelne prispievate a ponúkate tak svojim návštevníkom hodnotný obsah?

Využite spracovaný materiál a pokiaľ sa nebojíte kamery tak z neho natočte rovno aj vlog. Videá sú ľahšie konzumovateľné než písaný text. Text má na druhej strane výhodu, že je rýchle skenovateľný a pomôžem vám viac aj z pohľadu SEO.

Poďme na to aj z opačnej strany. Točíte si už vlastné vlogy a rozmýšľate čo ďalej? Znova použite pripravený materiál a spravte z vlogu > blog. Jednoducho prepíšte informácie zo svojho vlogu do príjemného článku a nezabúdajte informácie aktualizovať. Digitál sa vyvíja strašne rýchlo a čo platilo pred pol rokom keď ste si pripravovali vlog, už dnes platiť nemusí.

Teasujte aj bez videí

Chystáte sa pripraviť rozhovor so zaujímavou osobou? Spýtajte sa svojich fanúšikov čo by sa chceli dozvedieť. Okrem nápadov na scenár a dialóg ich motivujte sledovať rozhovor a dozvedieť sa odpovede na svoje otázky.

Infografiky

Robili ste prieskum, dostali ste sa k zaujímavým faktom či má váš produkt jedinečné vlastnosti? Spracujte nudné tabuľky do peknej a prehľadnej grafiky. Znova je to obsah ktorý je ľahšie konzumovateľný a zaujímavejší ako nejaké fádne tabuľky.

Aj tieto spracované údaje môžte využiť k ďalšiemu obsahu pridajte k číslam svoje hodnotenie, popis či odporúčania a máte plnohodnotný článok, z ktorého neskôr môžte spraviť aj vlog. Všetko to však ide aj reciprocitne a začiatok celého reťazca môže byť váš vlog.

Pusťme sa do práce

Nešetrite slovami!

Čím viac budeme vedieť, tým skôr prídeme s efektívnym riešením a pustíme sa do nového spoločného projektu.

Share This